Časy, keď značky ako BMW, Mercedes, Acura, Lexus, Cadillac a ďalšie dominovali najdrahšiemu a najelegantnejšiemu segmentu automobilového trhu, sú už dávno preč. Príchod značiek ako Tesla či Lucid zmenili prostredie a vnímanie verejnosti. Keď sa spoločnosť priblíži k uvedeniu modelu Lucid Air na trh v druhej polovici roku 2021, očakáva po svojich výrobkoch silný dopyt.

Nedávno potvrdila, že prekročili hranicu 10 000 zaplatených rezervácií svojho elektrického návrhu. Toto číslo zahŕňa všetky stupne výbavy - vypredanú edíciu Dream, Grand Touring a verzie Touring a Pure. Spolu s týmto oznámením prišla aj správa o predstavení modelu Lucid Gravity, ktorý uvidíme na konci druhej polovice roku 2023

Rezervačné čísla sa niekomu môžu zdať malé v porovnaní s hodnotami Tesly Cybertruck alebo Ford F-150 Lightning, stále však rešpektujú typ automobilu, ku ktorému Lucid Air patrí, a najmä cenu, za ktorú sa sedan predáva. Lucid Air s 810 km autonómie začína na 169 000 dolároch (141 000 eur). To je ale najvyššia výbava, existujú ďalšie verzie, ktorých ceny nie sú až také vysoké. Základný model Pure začína na 77 400 dolároch (64 700 EUR) a dojazde 653 km.