Pandémia ochorenia Covid-19 paralyzuje celý svet, podľa aktuálnych čísel aktuálne najhoršie obdobie čaká USA, ktoré už je na prvom mieste v počte odhalených prípadov nákazy novým koronavírusom. Popri tragických a smutných správach sa však v súvilosti s vírusom objavujú aj také, ktoré potešia podstatne viac. Jeden z nich sa pred pár dňami stal práve v USA.

Kardiologička Sarosh Ashraf Janjua sa autom presúvala z Minnesoty do Massachusetts po medzištátnej ceste I-35 a pritom prekračovala maximálnu povolenú rýchlosť. Netrvalo dlho a zastavil ju príslučník policajného zboru, Brian J. Schwartz. "Hovoril mi, že je z mojej strany nezodpovedné, ísť takto rýchlo, pretože v prípade nehody by som nielen zabrala lôžka ľuďom, ktorí ich potrebujú, ale ani by som nedokázala pomôcť svojim pacientom.", hovorí Sarosh vo svojom facebookovom statuse.

S pocitom právoplatnej viny lekárka čakala na trest, ktorý mal prísť, sama hovorí, že si zaslúžila pokutu. Miesto toho však policajt prišiel jej k autu a keď jej vracal vodičský preukaz, do rúk jej vtisol aj päť ochranných rúšok štandardu N95, ktoré mal pridelené pre svoj výkon služby. "Vyhŕkli mi slzy", hovorí dojatá Sarosh v rozhovore pre CNN. Takúto reakciu nečakala.

Policajt sa po dojímavom skutku obrátil, poprial jej veľa šťastia a odkráčal k svojmu autu. Pekný príbeh ilustruje, že ľudia si vedia pomáhať aj v ťažkých časoch. "Úplne cudzí človek, ktorý mi nebol ničím zaviazaný a denne stojí v predných líniach boja s vírusom, mi dal jeho masky bez toho, aby som si ich vôbec vypýtala.", opisuje svoje pocity kardiologička a po pozitívnej skúsenosti na konci statusu ešte dodáva, že verí, že aj vďaka takýmto ľuďom medzi nami budeme všetci v poriadku.