ikona

Zaujímavosti Lego verziu už má aj Chevrolet Silverado

Foto: Chevrolet

24.1. 11:48 Na autosalóne v Detroite sa po boku klasických modelov pick-upu predviedol exemplár v životnej veľkosti postavený z 334 544 dielikov.

Svetoznáma stavebnica Lego nie je len obľúbenou hračkou detí a tiež mnohých dospelých, často slúži aj ako marketingový nástroj. Z jej kociek vzniklo pre reklamné účely už kadečo. Výnimkou nie sú ani autá, v ostatných rokoch sme mohli vidieť  viacero modelov zložených z populárnej stavebnice. Takúto verziu má po novom už aj Chevrolet Silverado.

Silverado po boku svojej kópie z Lego kociek
Silverado po boku svojej kópie z Lego kociek
Zdroj: Chevrolet

Štvrtá generácia úspešného pick-upu debutovala na vlaňajšom autosalóne v Detroite, no chýbať nemohla ani na aktuálnom ročníku. Po boku klasických modelov sa tam predviedol exemplár v životnej veľkosti postavený z Lego kociek. Vznikol v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Warner Bros. na prezentáciu druhého filmu krútiaceho sa okolo tejto stavebnice.

Zhruba šesťmetrový model amerického automobilu pozostáva z presne 334 544 dielikov, z ktorých najčastejší kúskom bol červený kváder 2x8. Na projekte však nechýbajú ani čierne nárazníky. Rovnakú farbu majú kolesá, ktoré sú obuté do pneumatík zložených taktiež zo stavebnice. Zaujímavým prvkom sú funkčné svetlá. Všetko dokopy váži približne 1,5 tony, oproti skutočnému typu Silverado je teda Lego variant citeľne ľahší. Jeho zostavenie trvalo vyše 2 000 hodín.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia