Lamborghini Huracán Sterrato sa popreháňalo po svahoch, v talianskych Alpách, aby ukázalo svoje schopnosti na ľade a snehu. Jazdné režimy Strada a Sport sú svojim nastavením navrhnuté na jazdu po asfalte. Teraz si vodič v aute môže zvoliť aj režim Rally, ktorý je prispôsobený sypkým povrchom, vrátane snehu.

Lamborghini Huracán Sterrato
Zdroj: Lamborghini

Superšportiak je pripravený na terénne podmienky, napríklad širším rozchodom kolies, vyššou svetlou výškou a pneumatikami Sterrato Bridgestone Dueler AT002 run-flat. Pred ľadovými prekážkami chránia Lamborghini zosilnené prahy, hliníková ochrana prednej spodnej časti karosérie, vylepšené blatníky a zadný difúzor. Viac obrázkov nájdete v galérii.

Motor 5,2 l V10 ponúka výkon 449 kW a krútiaci moment 560 Nm, pri 6 500 otáčkach za minútu. Pracuje v kombinácii so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou a elektronicky riadeným pohonom všetkých kolies, so zadným mechanickým samosvorným diferenciálom. Má ponúkať optimálny výkon na nespevnených povrchoch, umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a maximálnu rýchlosť 260 km/h.

Mohlo by vás zaujímať: