Extrémny nárast výkonu znamenal aj prispôsobenie ostatných komponentov. Kvôli komplexnej prestavbe bola Lada z roku 2004 rozobratá až na karosériu a prestavaná. Vymenovať tu všetky úpravy nie je možné, no bolo použitých veľa kvalitných dielov. Ťažko povedať, či sú brzdové strmene s logom Porsche skutočne originálnymi dielmi. Červený kožený interiér by mohol byť od Audi.

Luxusný interiér Lady Niva. Nechýbajú ani komfortné prvky, ako elektrické okná, klimatizácia, centrálne zamykanie a hydraulický posilňovač riadenia.
Zdroj: AutoBild

Niva je z vizuálneho hľadiska všetko, len nie štandardná. Okrem brutálneho intercooleru je všade naokolo badateľné nové LED osvetlenie, nášlapné prahy a pevnostný rám vpredu. Vrcholom sú však nepochybne gigantické kolesá. Priemer 22-palcov, s rozmermi 245/30 R22, vyzerá na Lade, ktorá je dlhá len 3,74 metra, tak obrovsky, že by ste si mohli myslieť, že si tu niekto pomohol s fotoshopom.

Výrezy v blatníkoch sa museli zväčšiť, aby sa kolesá do nich zmestili. Napriek tomu XXL kolesá stále vyčnievajú. Od kompletnej prestavby sa Niva posunula vpred len o 4 600 kilometrov. Teraz sa má byť na predaj. Požadovaná cena je v prepočte 35 128 eur. Veľa peňazí, za Ladu Niva a predovšetkým veľa peňazí za auto, z ktorého v tomto stave s najväčšou pravdepodobnosťou omdlie každý inšpektor STK.

Mohlo by vás zaujímať: