ikona

Zaujímavosti Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Foto: Mobile.de

15.8. 2018 10:40 Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík vyrobený z dvoch škodoviek 1000 MB je až nečakane drahý.

Vo svete automobilových zberateľov a veteránov sme si už zvykli na cenovky, ktoré siahajú do astronomických výšin. Dobrým príkladom môže byť i nedávny pokus o predaj zachovalej Tatry či nový aukčný rekord na konte Ferrari. Pri niektorých domácich kúskov však ceny stále dokážu prekvapiť.

Prívesný vozík môže mať pre veľa zberateľov vysokú hodnotu
Prívesný vozík môže mať pre veľa zberateľov vysokú hodnotu
Zdroj: Mobile.de

Na nemeckom inzertnom portáli mobile.de sa nedávno objavila ponuka na predaj prívesného vozíka skonštruovaného zo zadných častí dvoch exemplárov modelu Škoda 1000 MB. Za staručký, no kompletne zrenovovaný príves, si majiteľ pýta 6 800 eur, čo je suma, za ktorú si dnes kúpite napríklad slušnú jazdenú Fabiu tretej generácie.

Vysoká cena však má svoje racionálne vysvetlenie. V tomto prípade totiž ide viac-menej o originálne homologizované príslušenstvo k Škode 1000 MB, ktoré pri svojom vznik dostalo povolenie dokonca aj od samotnej automobilky. Extra “kufor” sa môže hodiť najmä na dlhšie cesty s veteránmi.

Nájsť podobný vozík z roku 1976 v takomto stave vôbec nie je jednoduché, niekoľko tisíc eur za jeho kúpu teda nemusí byť úplne zlou investíciou. Neboli by sme prekvapení, ak by sa predajcovi z Prahy túto vychytávku skutočne podarilo speňažiť. Najmä ak sa nájde vlastník rovnako starej škodovky, za ktorú tento príves pripne.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia