Britský tuner eDub, ktorý sa zaoberá rekonštrukciou a upravovaním áut, nainštaloval elektromotor z modelu Tesla do klasického youngtimeru Volkswagen Golf GTI druhej generácie. Legendárna „dvojka“ tak dosiahla oveľa lepší výkon, pričom emisie škodlivých plynov boli znížené na nulu. Samozrejme, táto prerábka nebola vôbec lacná.

V prípade, že si od eDub objednáte Golf v elektrickej verzii, namiesto klasického 1,8-litrového benzínového motora s výkonom 112 koní máte na výber dve možnosti. Ponúka totiž pohonné jednotky s rozdielnym výkonom, a to buď 164 alebo 274 konských síl. Slabšia verzia s označením e30 spolupracuje s 35 kWh batériou, silnejšia e50 s kapacitou 54 kWh. S väčšou batériou by sa mal dojazd auta pohybovať na úrovni 275 kilometrov. 

Namiesto radiacej páky je tu šikovný volič – vpred, neutrál alebo spiatočka. Zmizla aj spojka a ľavej nohe zostalo dosť miesta na natiahnutie. Pri úprave padlo aj rozhodnutie ponechať interiér čo najoriginálnejší. Prestavbu spaľovacieho motora doplnili tri jednoduché displeje na palubnej doske, ktoré namiesto otáčok zobrazujú rýchosť v MPH, SOC (State of Charge) a ampéry. Okrem väčšieho výkonu ťaží VW Golf Mk2 z toho, že kúrenie je plne k dispozícii hneď od začiatku. Táto úprava Golfu 2 GTI stojí približne 60 000 eur s batériou e30 alebo 65 000 eur vo verzii e50.