Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách

Zaujímavosti Rusi stvorili ďalšie off-roadové monštrum

Foto: Technoimpuls

9.11. 2018 13:00 Rusko svetu v posledných rokoch dáva jeden ultimátny off-road za druhým. Do partie sa teraz pridáva Technoimpuls Krečet Z. Šesťkolesové monštrum odvezie deväť pasažierov na koniec sveta a späť, má prekvapivo priaznivú cenovku.

Rusko je v automobilovom svete známe ako krajina neobmedzených možností. Na východe vznikajú neopakovateľné off-roady, ktoré sú schopné zdolať akúkoľvek prekážku vrátane vodnej plochy. Do parti drsniakov sa teraz pridáva nový prírastok - Technoimpuls Krečet Z.

Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách
Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách
Zdroj: Technoimpuls

Šesťkolesové monštrum dopredu ženie v strede uložený turbodiesel Hyundai so zdvihovým objemom 2,5 l. Štvorvalec vo vrcholnej verzii produkuje 74 kW (100 k) a 230 Nm, slabší je ladený len na 61 kW (83 k) a 196 Nm. Relatívne nízky výkon tu ani náhodou nie je prekážkou.

Automobil síce má maximálnu rýchlosť obmedzenú na 50 km/h, zato však disponuje prevodovkou s dvojstupňovou redukciou či trojicou diferenciálov. Z off-roadových vychytávok nechýba ani integrovaný systém dofukovania kolies, vodič sa zasa môže spoľahnúť na pomoc posilňovača riadenia.

Krečet sa aktuálne ponúka v troch verziách. Štvorkolesový typ odveze 9 pasažierov, do šesťkolesového sa zasa zmestí až 11 ľudí. Okrem toho so šesticou kolies existuje aj nákladné vyhotovenie. Automobil sa využíva predovšetkým v armáde či iných štátnych zložkách. Cenovky začínajú na úrovni 74 000 eur, čo vzhľadom na terénny potenciál vozidla vôbec nie je na zahodenie.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia