Postoj verejnosti k elektromobilom prešiel počas ostatnej dekády veľkou zmenou, pričom značný podiel má na tom firma Tesla Motors. Táto ambiciózna kalifornská automobilka vyrába od svojho vzniku výhradne batériové modely. Napriek tomu sa stále nájdu ľudia, ktorí o špecifickom pohone produktov tejto značky nevedia. Dokonca aj medzi jej zákazníkmi.

Internetom už kolovalo viacero videí zachytávajúcich bezradných šoférov, ktorí chceli do elektrických áut dostať klasické pohonné hmoty. Nedávno sa o to pokúsil ďalší vodič. Hneď po príchode ku klasickému stojanu si ho všimol iný motorista a pohotovo vytiahol telefón. Oplatilo sa mu to. Ako predpokladal, človek sediaci za volantom Tesly sa snažil natankovať benzín.

Z elektromobilu Model 3 označeného dočasnými evidenčnými číslami vystúpil mladík, ktorý najprv zamieril s pištoľou do konektora. Našťastie, liať palivo doň nezačal. Hrdlo nádrže sa vybral hľadať na opačnú stranu, následne v batožinovom priestore i pod prednou kapotou. Neskrýval pritom frustráciu. Z bežnej zastávky na čerpacej stanici sa tak stala komédia, ktorá trvala vyše tri minúty. Šofér elektrického sedanu svoje snaženie vzdal až po objavení jeho identity prostredníctvom svojho telefónu.