Začiatkom roka mnoho vodičov doplatí na to, že si zabudnú zakúpiť novú diaľničnú známku. Viete, kedy vám končí platnosť diaľničnej známky? Ročná známka bola platná do konca januára. Ak ste si kúpili 365-dňovú známku, na koniec jej platnosti budete upozornení e-mailom alebo SMS správou.

V roku 2021 sa budú dokončovať rozostavané projekty
Plány Národnej diaľničnej spoločnosti hovoria jasne - rok 2021 sa bude niesť v znamení dokončovania rozostavaných projektov. NDS neplánuje v tomto roku zahájiť výstavbu nových úsekov. Na pláne je dokončenie úseku diaľnice D1, ktorý vytvorí západný obchvat Prešova. Vodiči na juhu Slovenska dostanú nových 13,5 km rýchlostnej cesty R2 a počas roka by mal byť dokončený aj úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové.

Koľko zaplatíme v tomto roku za diaľnice?
Cena diaľničnej známky sa nemení a ročná diaľničná známka bude aj v tomto roku stáť 50 eur. V porovnaní s našimi susedmi platíme za diaľnice najmenej. Okrem ročnej diaľničnej známky bude v predaji aj 365-dňová, 30-dňová a 10-dňová známka. Vodiči si známky môžu zakúpiť cez internet alebo na čerpacích staniciach.

Cena diaľničnej známky sa nezmenila, niektoré poisťovne však zdvihli ceny poistení vozidiel. Overte si, či sa vám v tomto roku oplatí platiť PZP alebo havarijné poistenie v súčasnej poisťovni, alebo získate výhodnejšie podmienky u iného poisťovateľa.