Najrýchlejšie SUV od Škody je najnovším prírastkom v arzenáli britskej polície. Kodiaq vo verzii RS bude mužom zákona spoza Lamanšského prielivu slúžiť najmä na prenasledovanie, v prípade potreby však ponúkne aj priestrannú kabínu a niekoľko technologických vylepšení..  

Škoda Kodiaq RS bude univerzálnym stíhacím vozidlom britskej polície
Zdroj: Škoda

Pod kapotou sa neodohrali žiadne zmeny. Naftový agregát 2.0 BiTDI dosahuje štandardný maximálny výkon 176 kW (240 k) a spriahnutý je so samočinnou sedemstupňovou prevodovkou. Ostrý medveď, v Anglicku označovaný ako vRS, však disponuje 360-stupňovým pokrytím okolia vďaka LED-majákom ukrytým v prednej maske, za čelným sklom, na zadných dverách a nárazníku. Výkonná siréna a charakteristické modro-neónové polepy sú samozrejmosťou. 


>>> Pozrite si bežný Kodiaq RS do detailu vo veľkej galérii <<<


Sedemmiestne SUV bolo prispôsobené potrebám polície aj v interiéri. Udomácnil sa tu 10,25-palcový infotainment displej so systémom SmartLink+, ktorý má v budúcnosti slúžiť aj na ovládanie výstražných svetiel a komunikáciu s pohotovostnými službami. Medzi ďalšie devízy patrí priestrannosť, praktickosť a pohodlie zabezpečené športovými sedadlami potiahnutými kožou alcantara. Kodiaq RS tak bude všestranným pomocníkom v rukách britskej polície. 

Zdroj: Redakcia AUTO BILD