Miestom konania tohtoročného, v poradí už 22.medzinárodného zrazu slovenského Citroën 2CV klubu bol okres Veľký Krtíš. Hlavným miestom, kde sa mohli priatelia a sympatizanti značky stretnúť s kolónou týchto veselých a hravých áut bolo okolie hradu Modrý Kameň, ktorý sa stal na krátky čas „domovskou stanicou“ 25 exemplárov tohto ikonického modelu.

22. medzinárodný zraz Citroën 2CV klubu v Modrom Kameni.
Zdroj: Citroën 2CV klub

Stretnutie na nádvorí hradu bolo do určitej miery symbolické, pretože hrad je miestom stálej expozície Slovenského národného múzea - Múzea bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň. Citroën 2CV je výrazný model - nie len vďaka svojej koncepcii a jednoduchým technickým riešeniam, ale aj vďaka hravosti a radosti, ktorú šíri všade tam, kde sa objaví. Pri prejazde po slovenských cestách sa za pestrofarebnou  kolónou kačíc otáčajú hlavne rodiny s deťmi, autá sa totiž pri jazde zábavne nakláňajú a sem-tam zatrúbia. Pozdravujú tak hlavne deti a ich rodičov, ale aj ostatných, ktorí poznajú tieto autá z francúzskych komédií a tešia sa zo stretnutia s nimi.

Aj preto bolo stretnutie kačičiek výbornou príležitosťou na symbolické obohatenie expozície Múzea hračiek aj o modely autíčiek s dvojitým šípom na kapote. Ikonické modely z produkcie francúzskej značky si iste nájdu svojich malých obdivovateľov pri návšteve múzea, či už to budú miniatúry tých starších modelov – 2CV, Mehari, DS, HY, .. alebo niektoré modely z aktuálnej ponuky značky – Citroën C4, C3 Aircross, C3, C5 Aircross,... prípadne model servisu Citroën pre tých najmenších návštevníkov.

22. medzinárodný zraz Citroën 2CV klubu v Modrom Kameni.
Zdroj: Citroën 2CV klub

Zástupca značky Citroën odovzdal múzeu hračiek zaujímavú zbierku modelov, ktoré už onedlho spestria expozíciu hračiek pre tých najmladších návštevníkov, ale aj pre ich rodičov a starých rodičov, ktorí si môžu zaspomínať na autá svojho detstava, hoci aj prostredníctvom žandárskych komédií a filmov s Fantomasom.