V USA dnes vrcholí súboj o kreslo prezidenta, situácia je napínavá a ešte stále nie je úplne jasné, či do Bieleho domu zasadne Joe Biden, alebo tam aj naďalej bude doma Donald Trump. Keď do tohto úradu po prvýkrát kandidoval Donald Trump, pozreli sme sa na to, aký má kontroverzný politik automobilový vkus. Teraz sme sa to isté snažili spraviť pri jeho vyzývateľovi. Joe Biden prekvapil.

O Bidenovi sa hovorí, i keď možno túto fámu majú na svedomí najmä jeho odporcovia, že je akýsi "nudný" či "nemastný-neslaný". Nuž, v porovnaní s Trumpom by taký bol asi každý umiernenejší kandidát. Pravdou však je, že automobilový vkus o bývalom viceprezidentovi hovorí niečo iné. Joe Biden je totiž majiteľom roadsteru Chevrolet Corvette Stingray z roku 1967.

Ako povedal samotný Biden vo videu so známym Jayom Lenom, na svojej Corvette počas viceprezidentovania jazdil menej, než by sa mu žiadalo. Má totiž rád rýchlosť a prezradil o sebe aj to, že veterán v nádhernom stave vyhnal až na jeho maximálnu rýchlosť, 160 míľ za hodinu, čo je približne 256 km/h. Slušné, na takýto roadster.

Dynamiku krásnej zelenej Corvette v top stave dodáva V8 "Small block" motor s označením L79. Disponuje zdvihovým objemom 5,4 l a výkonom na úrovni 261 kW (355 kW). Toto auto je typický americký muscle car, stovku totiž pokorí za menej než šesť sekúnd. Za zmienku stojí fakt, že Biden je prvým a jediným majiteľom tohto vozidla, ktoré dostal ako svadobný dar od svojho otca.

Mimochodom, Biden vo svojej kampani intenzívne riešil aj automobilový priemysel. Je presvedčený o tom, že cestou pre americké automobilky je elektromobilita a vďaka nej by mohli opäť nadobudnúť globálny vplyv, ktorým disponovali v minulom storočí. Biden by chcel rozmach elektromobility na americkej pôde dosiahnuť vďaka výraznej štátnej podpore. Či bude svoje predstavy môcť zrealizovať z pozície amerického prezidenta, to uvidíme v priebehu najbližších hodín či dní.