Jeremy Clarkson si vybral svoje autá roku.

Zaujímavosti Jeremy Clarkson pomenoval najlepšie autá tohto roka. Čo si o jeho výbere myslíte?

Foto: profimedia.sk

20.10. 8:00 Celosvetovo známy a veľmi obľúbený automobilový moderátor vyjadril svoj názor na tohtoročné novinky. Voľbou najlepšieho ľudového auta prekvapil.

Týždenník The Sunday Times je pre Jeremyho Clarksona každoročným útočiskom, ktoré mu umožňuje vyjadriť svoj názor na rôzne automobily. The Sunday Times každoročne vyhlasuje anketu o najobľúbenejšie automobily roku. Žiadna porota tu však nie je, v tomto prípade volia vozidlá nominovaní ľudia, ktorých vyberajú zástupcovia z médií.

Nominanti následne vyberajú autá z kategórii SUV, mestských vozidiel, športových, elektromobilov, no majú možnosť zvoliť si aj svoju obľúbenú značku. Kuriozitou je aj voľba najlepšieho auta pre psy. Clarkson teraz prezradil svojich favoritov z dvoch kategórií.

Ferrari 488 Pista je podľa Jeremyho najkrajším superšportom.
Ferrari 488 Pista je podľa Jeremyho najkrajším superšportom.
Zdroj: Novitec

Na poli superšportov je pre Jeremyho najlepším autom Ferrari 488 Pista, ktoré okomentoval: „ide o jedno z najviac vzrušujúcich, napínavých a najkrajších vozidiel, ktoré bolo kedy vyrobené“. Ďalej sa tiež vyjadril, že všetky ostatné autá v porovnaní s Ferrari pôsobia, ako keby boli vyrobené z machu a kôry.

Bentley Continental GT je podľa Clarksona najlepšie ľudové vozidlo.
Bentley Continental GT je podľa Clarksona najlepšie ľudové vozidlo.
Zdroj: Bentley

V kategórii ľudových vozidiel si zvolil Bentley Continental GT V8, čo je lacnejšia verzia dvanásťvalcového GT. Tento šialený návrh obhájil slovami: „Volkswagen vlastní Bentley a ako všetci vieme, VW znamená ľudové vozidlo“. Len pre zaujímavosť, cena modelu GT V8 sa pohybuje na sume 200-tisíc eur a to rozhodne nie je ľudová suma. Súhlasíte z jeho výberom alebo si myslíte, že opäť len žartoval?

Diskusia  ()

Video

Diskusia