Na vlaňajšom autosalóne v Los Angeles predstavil domáci Jeep novinku menom Gladiator, ktorou sa po dlhých rokoch vracia do segmentu pick-upov. Vozidlo nevzniklo na zelenej lúke. Už navonok dáva jasne najavo, že jeho základom je ikonický Wrangler. V teréne sa preto určite nestratí. Podľa zákulisných zdrojov pritom bude mať variant, ktorý bude mimo ciest naozaj ako doma.

Takto nejako by mohol vyzerať Gladiator v terénnej forme
Takto nejako by mohol vyzerať Gladiator v terénnej forme
Zdroj: jeepgladiatorforum.com

V ostatných týždňoch sa začalo klebetiť o vyhotovení Hercules, ktoré by malo byť ešte lepšie uspôsobené na zdolávanie piesočných dún, kameňov či snehu. Automobilka vraj zatiaľ prichystala niekoľko prototypov. Aktuálne má zvažovať finančnú stránku projektu, definitívnu zelenú ešte nedostal. No šlo by o dobrého konkurenta napríklad pre Ford F-150 Raptor.

Dostane nový pick-up Jeep skutočne verziu Hercules? To ukáže až čas, na špecializovanom fóre sa však už objavili vizualizácie tohto modelu. Gladiator na nich disponuje mohutnejšími blatníkmi, upravenými nárazníkmi i vstupom vzduchu na kapote. Drsný štýl mu však dávajú najmä veľké terénne pneumatiky a štedrá svetlá výška, ktorá sa oproti sériovému stavu zväčšila.

Zdroj: Marek Pokrývka