Socializácia vody a paliva v nádrži vášho vozidla je ako diskusia dvoch politikov s odlišným svetonázorom. Jednoducho nejdú spolu dokopy a najviac to pocíti motor. Zlé zapaľovanie, neochota zrýchľovať – to sú len niektoré z príznakov vody v palive. Zdá sa však, že nová technológia poráža aj tých najväčších nepriateľov. Nové palivo s názvom HydroDiesel + kombinuje naftu a vodu.

Ilustračná foto.
Zdroj: Trillion

Trillion vyvinul nanoemulznú technológiu, ktorá zavádza chemický vodný roztok s veľkosťou nanometrov do kvapôčok nafty. Výhody tejto technológie siahajú od nižších nákladov až po výrazné zníženie emisií, zvýšený výkon motora, vyššiu palivovú účinnosť a znížený vplyv znečistenia ovzdušia na zdravie ľudí a zvierat. Do nafty sa týmto spôsobom primiešava asi 20 percent vody.

Pokiaľ ide o emisie CO2, NOX, SO2 a sadzí, tie sa znížia o 40 – 90 percent, na základe životného cyklu vozidla. Samozrejmosťou je aj nižšia cena paliva. Kvalita HydroDiesel + je v tom, že distribútori preň nebudú potrebovať novú infraštruktúru, teda nebudú musieť prerábať starú. Trillion vyvinul SMART Blending System, ktorý je mobilný a rýchlo sa implementuje. Môže byť umiestnený v blízkosti miesta skladovania paliva na konci výrobného procesu. Konečný produkt má rovnakú stabilnú trvanlivosť ako bežná motorová nafta.