Na inzertných portáloch sa z času na čas objavia poriadne zaujímavé automobily. Len nedávno sme písali o Fabii prvej generácie, ktorá mala slúžiť Karlovi Gottovi. Teraz ide o automobil, ktorý súvisí ako so slovenskou, tak i s českou históriou. Na predaj je TAZ 1900 známy najmä pod označením Škoda 1203 D.

Na predaj je Škoda 1203 D/ TAZ 1900.
Zdroj: Sbazar.cz

Inzerát na staručkú "tisícdvestotrojku" by vám do oka nepadol, ak by ste sa nedostali k jeho cene. Majiteľ si za neho pýta 120 000 CZK, čo je v prepočte takmer 4 400 eur. Na vozidlo, ktoré nikdy nevynikalo krásou, strhujúcim príbehom či technickou dokonalosťou, ide o pomerne prekvapivú čiastku. Prečo je tak drahé?

V prvom rade sa zdá, že napriek svojmu veku je v pomerne obstojnom stave, dokonca mala ešte nedávno platnú technickú kontrolu. Ide o model TAZ 1900 vo vyhotovení valník, ktorý je špecifický svojim pohonným ústrojenstvom. Pod kabínou tu pracuje 1,9-litrový turbodiesel ladený na 43 kW (58 k), ktorých vzniklo len niekoľko kusov. Možno preto majiteľ verí, že by sa mu auto mohlo podariť predať za nadštandardné peniaze.

Na predaj je Škoda 1203 D/ TAZ 1900.
Zdroj: Sbazar.cz

Auto síce je raritné, no zdá sa že sa po ňom až tak nezapráši. Majiteľ v inzeráte píše, že auto má platnú STK do 12/2019, to značí, že už bude starší. Podobné kusy, len vo vizuálne horšom technickom stave, sa dajú nájsť aj na slovenskom internete. Jeden stojí 1 500 eur, druhý 1 700 eur. Aj to sú pomerne slušné peniaze, no v porovnaní s kúskom z česka ešte pôsobia ako výpredajové ceny. Ako sa na túto raritu pozeráte vy? Myslíte si, že by sa do nej oplatilo investovať?

Anketa: Koľko by ste za podobný TAZ 1900 boli ochotní zaplatiť?