Pretekársky Logan... To nie je práve slovné spojenie, ktoré nás pri myšlienke na predchádzajúcu generáciu Dacie Logan napadá, no toto je výnimočný prípad. V Rumunsku, jeho rodnej krajine, sú ľudia, ktorí v ňom vidia potenciál na vyhrávanie pretekov.

Dacia Logan.
Zdroj: Cosmin Ion/Facebook

Tento žltý čmeliak má panely karosérie vyrobené na mieru z uhlíkových vlákien, rozšírené blatníky, nové nárazníky, krídlo, difúzor a aj nové prahy. Jasné, do tejto miery sa zdá, že majiteľ si spravil z auta tuningovú zábavku, no zovňajškom premena zďaleka nekončí. Vo vnútri nájdeme ochranný kryt, dve pretekárske sedadlá, ručnú brzdu typickú pre rally autá, Momo volant a samozrejme "vykuchaný" interiér.

Vďaka takejto kombinácii je hmotnosť Loganu pevne stanovená na 1 050 kilogramov, ktoré poháňa dvojlitrový motor Renaultu s kódový označením F4R, ktorý je podobný tomu, ktorý využíva Renault Sandero RS (športová veria rumunského úžitkového vozidla predávaného v Južnej Amerike). Celkovo prenáša na prednú nápravu 223 konských síl prostredníctvom sekvenčnej šesťstupňovej prevodovky. Škoda len, že majiteľ nezverejnil aj údaj maximálneho krútiaceho momentu.

O kontakt so zemou sa stará nastaviteľné odpruženie od BC Racing a 17-palcové kolesá. A tento kúsok sa objavil na facebookovej stránke "Unique Cars For Sale 3.0", kde ho ponúkol na predaj profesionálny vodič Cosmin Ion. A už podľa nadpisu je vám určite jasné, že nejde o klasickú Daciu za pár drobných. Logan na steroidoch stojí 35 000 eur, čo z neho robí jednu z najdrahších Dacií vôbec. Šli by ste do toho?

Anketa: Keby ste mali dostatočný rozpočet, kúpili by ste si takýto športový Logan?