Podľa Dmitrija Ratyuka, generálneho riaditeľa tuningového štúdia Ford-Market, myšlienka vytvorenia originálneho plavidla prišla ako blesk z jasného neba. Dizajnéri sa rozhodli spojiť dve veci: vzhľad auta a funkčnosť lode.

Dopravný prostriedok je postavený na základni továrenského člna s dĺžkou 4,5 metra a je vybavený motorom s výkonom 90 koní, pričom umožňuje jazdu rýchlosťou až 60 km/hod. Ak si myslíte, že púta iba pozornosť okoloidúcich, ste na omyle. Na stretnutie s orgánmi činnými v trestnom konaní však nemá zlé spomienky.

"Chceli si len skontrolovať doklady, že ide naozaj o loď, či je registrovaná, či má lodný lístok, či má kapitán vodičský preukaz, teda, či naozaj nejde o auto, ktoré niekto iba tak spustil do vody, ale či sa jedná o normálne plávajúce vozidlo."

Odkaz na video nájdete TU.

Ako generálny riaditeľ vysvetlil, 99 percent ľudí na toto riečne auto reaguje s radosťou a posielajú mu mnoho fotiek, ktoré urobili z brehu. Kto vie, možno by si toto auto mohlo na seba zarobiť predvádzacími jazdami. Ratjuk priznal, že už teraz pracujú na projekte nezvyčajného pickupu, ktorý plánujú predviesť na jeseň 2022. My budeme zvedavo vyčkávať na čudo, ktoré opäť vymyslia.