Ak si chcete zadovážiť pravý teréniak, v hľadáčiku by vám nemal chýbať Hummer H1. Extrémne auto spoza veľkej mláky malo svoje využitie aj v armáde a dnes má vo svojej kategórií status legendy. Americký off-road si však môžete kúpiť aj dnes, a dokonca úplne nový. Firma Mil-Spec vám ho nie len postaví, ale aj poriadne vybaví.

Klasický dizajn je zachovaný, prišlo však k výraznej modernizácii výbavy
Zdroj: Mil-Spec

Z pôvodného H1 je iba zachovaný rám a tradičný dizajn, pričom väčšina prvkov karosérie je vylepšená. Panely v zovňajšku sú potiahnuté kevlarom a vyhotovené v matnej šedej farbe. Mil-Spec upravil aj podvozok a postaral sa o lepšie odhlučnenie. V interiéri nastala modernizácia, no rozvrhnutie kabíny je stále originálne. V extrémnych podmienkach si teraz budete môcť pohodlne nabiť telefón cez USB, pripojiť sa cez Bluetooth a vychutnať si kvalitné audio od značky JBL. Hummer má tiež parkovaciu kameru.

Veľké veci sa diali aj pod kapotou. Zatiaľ čo pri klasickom H1 sa mnohí sťažovali na nedostatok výkonu, v tomto prípade to už neplatí. Masívny naftový osemvalec s turbom a objemom 6,6-litra vyladili na 368 kW (500 k) a krútiaci moment dosahuje hodnotu až 1356 Nm. Zrýchlenie na stovku trvá 6,8 sekundy a maximálne tempo je obmedzené na 170 km/h. Firma plánuje ponúkať tento šialený Hummer vo všetkých karosárskych vyhotoveniach s cenovkou začínajúcou približne na úrovni 187 000 eur.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD