O tom, že nejaký objekt prerazí čelné sklo a trafí vodiča či spolujazdca, mávajú ľudia, ktorí často sedia za volantom, nočné mory. Andrii Mordavets z amerického Washingtonu mal takú smolu, že to zažil na vlastnej koži, no také šťastie, že o tom môže aj naďalej rozprávať. 

Čelné sklo malého hatchbacku prerazila kovová tyč, ľahko ublížila aj vodičovi.
Čelné sklo malého hatchbacku prerazila kovová tyč, ľahko ublížila aj vodičovi.
Zdroj: Washington PD

Andrii hovorí, že, si nie je istý, ako sa celá situácia udiala. Hovorí, že si nemyslí, že by kovová tyč vypadla z auta, ktoré išlo pred ním. Skôr tuší, že už bola na vozovke, nejaké vozidlo po nej prešlo a tým ju vymrštilo z cesty. Tyč následne trafila kapotu Yarisu, od ktorej sa odrazila priamo do čelného skla, ktoré prerazila a zabodla sa do strechy malej Toyoty.

Mordavets si toto všetko uvedomil až po tom, čo po náraze odstavil auto na krajnici. Všimol si vtedy, že jeho hlavu zasiahla kovová tyč, ktorá zostala zapichnutá vo vozidle. Vodičove zranenia našťastie boli iba povrchové, hrozba totiž bola obrovská. Stačí sa pozrieť na fotografie z nehody, zamrazí z nich asi každého. Polícia sa teraz snaží zistiť, kto je za tyč pohodenú na ceste zodpovedný.