Mazda RX-7.

Zaujímavosti Hrdinský čin automobilového nadšenca: Pred zaplavením zachránil cudziu Mazdu RX-7

Foto: Austin Owens

12.6. 11:13 Austin Owens sa rozhodol ratovať ikonický športiak stojaci v stúpajúcej vode, pomocou zdviháka a kusov betónu sa vozidlo podarilo dostať do bezpečnej výšky.

V ostatných dňoch dorazila na juh Spojených štátov tropická búrka Cristobal, ktorá priniesla do viacerých oblastí prívalové dažde spôsobujúce povodne. Búrlivé počasie predstavuje riziko aj pre motoristov a ich pojazdný majetok. Voda sa dostala aj do garáže kasína Golden Nugget v mestečku Biloxi, kde okrem iného ohrozovala upravenú Mazdu RX-7.

Oranžovo-čierne vozidlo stojace v stúpajúcej vode odfotil istý Jacob Carl Adams a svoje zábery zverejnil na Facebooku. Tam si ich všimol neďaleko žijúci Austin Owens. Keďže japonské kupé patrí medzi jeho vysnené autá, zábery ho nenechali chladným. Rozhodol sa konať. Spolu s kamarátom kúpili betónové tvárnice a namierili si to do kasína ratovať cudziu Mazdu.

Fotografie sčasti zaplavenej Mazdy nenechali Owensa chladným.
Fotografie sčasti zaplavenej Mazdy nenechali Owensa chladným.
Zdroj: Facebook (Jacob Carl Adams)

Po príchode na miesto už ikonický športiak stál na podložkách, ktoré pod neho s pomocou dvoch priateľov dal jeho majiteľ. Popritom z garáže na prívese dostali nemenej vzácne Ferrari F360 Modena. No hladina naďalej rástla, preto bolo potrebné RX-7 dostať vyššie. Pomocou hydraulického zdviháka a kusov betónu sa vozidlo nakoniec podarilo dostať do bezpečnej vzdialenosti od vody. Pred zaplavením ho tak Owens nakoniec zachránil.

Hrdinský čin automobilového nadšenca vzbudil na internete pozornosť, Austin Owens dostal mnohé zaslúžené pochvaly. O prípade okrem iných informoval portál Jalopnik. Zároveň objasnil, že kupé prešlo nedávno modifikáciami karosérie a kompletným lakovaním, pričom nemalo dobré tesnenia. Práve preto ho majiteľ pred dažďom ukryl do garáže kasína. No evidentne nerátal s tým, kam až prívalové dažde dospejú...

Diskusia  ()

Video

Diskusia