Na najväčšom vojenskom veľtrhu na svete, Eurosatory v Paríži, predviedla zbrojárska spoločnosť Rheinmetall triedu G v bojovom prevedení - Caracal. Meno afroázijskej, stredne veľkej divokej mačky hovorí za všetko. Rýchly, ovládateľný a funkčný na akomkoľvek povrchu s pohonom všetkých kolies.

Trieda G pre špeciálne jednotky.
Zdroj: Rheinmetall

Za svoju hlavnú úlohu považuje jediné - prepravu výsadkových a špeciálnych operačných jednotiek. Projekt vznikol v spolupráci s Rheinmetall, Mercedes-Benz a ACS (Armoured Car Systems). Triedu G si špeciálne jednotky za tie roky skutočne obľúbili. Ľahká konštrukcia môže byť voliteľne vybavená ochrannými prvkami pre balistické a mínové strely. A samozrejme, Caracal dokáže zbrane aj odniesť.

Trieda G pre špeciálne jednotky.
Zdroj: Rheinmetall

Šesťvalcový dieselový motor Euro III poskytuje výkon 183 kW (249 k), čo umožňuje vozidlu s hmotnosťou 4 900 kilogramov dosiahnuť oficiálnu maximálnu rýchlosť 140 km/hod. Neoficiálne majú vojenské vozidlá vždy istú rezervu. Modulárny dizajn Caracalu a dva dostupné rázvory umožňujú vzdušné operácie vo viacerých úlohách. Od jednoduchého transportéra vojsk až po sanitku alebo ako logistické vozidlo. Kompaktná konštrukcia vozidla umožňuje prepravu až dvoch vozidiel v nákladnom priestore transportného vrtuľníka CH-53K King Stallion alebo CH-47F Chinook. Caracal možno nosiť aj ako externý náklad.