Škoda Octavia tretej generácie prešla rozsiahlym

Zaujímavosti Rumunská “tuningová” Octavia baví internet

Foto: Facebook/ Najtrápnejšie tuningové pokusy

14.5. 16:30 Škoda Octavia tretej generácie pred faceliftom patrí medzi priaznivcami českého bestselleru z hľadiska dizajnu medzi tie najobľúbenejšie vôbec. Teraz istý vodič ukázal, že aj z relatívne pekného auta sa dá spraviť nevkusný gýč.

Po príchode omladenej Škody Octavia tretej generácie sa na Mladú Boleslav spustila masívna vlna kritiky. Na nečakané delené svetlomety si odvtedy už všetci zvykli, aj tak sa však vo všeobecnosti i naďalej za doposiaľ dizajnovo najkrajšiu Octaviu považuje tretia generácia pred faceliftom.

Škoda Octavia tretej generácie prešla rozsiahlym
Škoda Octavia tretej generácie prešla rozsiahlym "tuningom" vrátane dvojfarebných diskov kolies
Zdroj: Facebook/ Najtrápnejšie tuningové pokusy

Trojka v porovnaní s dvojkou predstavovala veľký progres a prechod z jemných línií ku ostrejším hranám a síce stále konzervatívnemu, no určite o niečo expresívnejšiemu dizajnu. Ani to však mnohým fanúšikom modelu nemusí stačiť. Jedným z nich je aj majiteľ tejto Octavie druhej generácie s rumunským EČV.

Jej fotografie sa objavili na vtipnej facebookovej stránke “Najtrápnejšie tuningové pokusy”, kde dokonale zapadli medzi množstvo iných nevkusných výtvorov. Modrá škodovka vyzerá, ako keby známy hrdina ságy Transformers, Optimus Prime, na seba zobral podobu druhej generácie Octavie. Rumunský automobil “vylepšuje” zdanlivo nekonečné množstvo chrómových líšt, ktoré sa v bezprecedentnej koncentrácii dostali i na nevídané miesta.

Podľa emblémov na piatych dverách dvojkovej Octavie sa zdá, že na tomto aute pracovala divízia “Škoda Sports” a do sveta vypustili model “3.2 Sport Octavia”. Doplnky zdôrazňujú, že toto auto je naozaj, ale naozaj veľmi športové a pod kapotou možno má aj šesťvalec. Alebo aj nie. Podobné kúsky si označenie “tuning” zaslúžia naozaj len s úvodzovkami. Ide totiž skôr o starý dobrý tuzing.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia