Nissan má evidentne v obľube pokorovať svetové rekordy. Jeho ďalším úlovkom je najrýchlejší drift na svete, s rýchlosťou 305 km/h. S čím iným, ako s ozrutne silným GT-Rkom.

Nissan dostal po rekorde v najdlhšej jazde na dvoch kolesách s modelom Juke, chuť na ďalší titul. Japonská značka sa stala držiteľom svetového rekordu v najrýchlejšom drifte. Autorom najrýchlejšieho šmyku na svete je Japonec R. Masato Kawabata. Kúsok sa odohral na letisku Fujairah v Spojených Arabských Emirátoch.

Dubai, UAE - Nissan has set the GUINNESS WORLD RECORDS title for the fastest ever drift. The record was broken with a speed of 304.96 km/hr and 30 degrees angle using a specially-tuned MY16 Nissan GT-R. Masato Kawabata, the Japanese drift champion and title holder for the Japanese drifting series, clinched the top spot from former record holder Jakub Przygoński of Poland. The record was set during a special event that took place at Fujairah International Airport, UAE.  The record-breaking Nissan
Dubai, UAE - Nissan has set the GUINNESS WORLD RECORDS title for the fastest ever drift. The record was broken with a speed of 304.96 km/hr and 30 degrees angle using a specially-tuned MY16 Nissan GT-R. Masato Kawabata, the Japanese drift champion and title holder for the Japanese drifting series, clinched the top spot from former record holder Jakub Przygoński of Poland. The record was set during a special event that took place at Fujairah International Airport, UAE. The record-breaking Nissan
Zdroj: Nissan

Nissan GT-R

Parametre šmyku sú neskutočné. V rýchlosti 305 km/h bolo 1380 koňové GT-R vytočené do uhla 30 stupňov. Nie sú nutné ďalšie reči, video s celou parádou nájdete pod článkom.