Tesla Model 3 dokonale ustála šmyk

Zaujímavosti Geniálny manéver Tesly: Šmyk ustála bez vodiča

Foto: Youtube/ Eric Laperriere

9.1. 11:00 Automobily značky Tesla sú už dlhodobo známe vysokou bezpečnosťou. Nadpriemerné pasívne prvky ochrany pomáhajú pri kolízii, americké elektromobily však nehodám do veľkej miery vedia aj zabrániť. Dokazujú to aj reakcie Modelu 3 v krízovej situácii.

Odporcovia elektroniky v autách často zabúdajú na to, že technológie majú slúžiť predovšetkým ako strážny anjel posádky. Dnes už mnohé pokročilé prvky aktívnej bezpečnosti sú natoľko vyspelé, že vodičovi v krízových situáciách reálne pomáhajú. V tomto smere je zjavne na vysokej úrovni i Tesla, reakcie amerického elektromobilu v realite nechtiac otestoval majiteľ Modelu 3.

Známy softvér Tesly nedávno zachránil Erica Laperriera, ktorý svoj Model 3 šoféroval po diaľnici neďaleko kanadského Montrealu. Na vozovke sa náhle objavil ľad, ktorý auto úplne rozhodil a poslal ho o dva jazdné pruhy doprava. V tom okamihu našťastie zasiahol Autopilot, ktorý v kombinácii s pohonom všetkých kolies vozidlo dokonale stabilizoval. Samotný Eric povedal, že “volant sa krútil tak rýchlo, že som sa ho nechcel ani dotýkať”. O geniálny manéver sa Tesla postarala úplne bez pomoci.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia