Automobilový fotograf Vladimir Ljadov, známy najmä svojim instagramovým účtom wheelsbywovka pracuje pre svetovo známy portál o autách Speedhunters. Práve na tomto serveri sa koncom minulého týždňa objavili zábery nádhernej Škody 136 GL, ktorá prešla rukami nadšenca Jiřího Nausa.

Škoda 136 GL pretvorená Jiřím Naušom
Škoda 136 GL pretvorená Jiřím Naušom
Zdroj: Speedhunters/Vladimir Ljadov

Vkusne upravenú škodovku fotograf objavil na známej automobilovej akcii Raceism, ktorá sa každoročne koná v poľskej Wroclawi. Škoda 136 GL tu svojim šarmom dokázala zaujať aj pri autách s omnoho väčším cvengom a teraz celosvetovo prerazila aj na internete. Čo je na nej také výnimočné?

> Vychutnajte si geniálnu Škodu 136 GL do detailu v galérii <

Jiří Naus podľa Speedhunters túto Škodu 136 GL kúpil pred necelým rokom a odvtedy sa s ňou poriadne vyhral. Autíčko dostalo vzduchový podvozok Rubena, pochváliť sa môže i zlatými ráfikmi značky Melber, ktoré ešte zdobia pretekárske turbínové kryty. Tie sa starajú o dodatočné chladenie brzdovej sústavy.

 Za zmienku určite stojí i pretekársky polep, prídavné predné reflektory, veľký zadný spojler či unikátne spätné zrkadlá. Vnútri sa nachádza ochranná klietka, geniálnym detailom je rely volant z dielne Kolínskej nástrojárny či krásne predné sedadlá. Z hľadiska pohonu tu je všetko po starom, zadnými kolesami krúti jedna-trojka s výkonovou špičkou na úrovni 46 kW (63 k). Vodič má k dispozícii päťstupňovú manuálnu prevodovku a maximálnu rýchlosť na úrovni 150 km/h.