ikona

Zaujímavosti Fraška: Policajti z BB spali v aute počas služby

Foto: Facebook/Banská Bystrica - kam mieriš?

4.11. 2018 10:30 V práci má každý horší i lepší deň. Títo policajti si pred pár dňami zažili jeden z najhorších. Teraz sa na nich baví celé Slovensko - na Facebooku sa totiž objavila fotka, ktorá ich zachytáva pri spokojnom spánku v službe.

Polícia u nás dlhodobo nemala úplne najlepší imidž. Zlepšenie komunikácie či prezentované výsledky pri vyšetrovaní vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka však jej meno napravili. Teraz však dostáva vylepšená povesť ďalšiu trhlinu, nie však z kruhov štátneho policajného zboru. O škandál sa postarala dvojica príslušníkov obecnej polície z Banskej Bystrice.

Policajti si v aute zdriemli počas služby
Policajti si v aute zdriemli počas služby
Zdroj: Facebook/Banská Bystrica - kam mieriš?

Fotografie na Facebook pridala Lucia, konkrétne do skupiny “Banská Bystrica - kam mieriš?”. Snímky zachytávajú dvojicu mestských policajtov, ktorí počas služby spia v služobnom aute. Podľa mnohých komentujúcich nejde o nič prekvapivé, vraj “majú ešte pár miest, kam si chodia dávať dobrú noc”.

Je zjavné, že príslušníci museli spať hlboko, nezobudila ich totiž ani Lucia, ktorá ich odfotila niekoľkokrát a z viacerých uhlov. Spánok uniformovaných zamestnancov mesta síce na internete zožal úspech a množstvo ľudí pobavil, v skutočnosti by nám však z neho malo byť skôr do plaču.

Každému sa môže stať, že práve v práci nemá svoj deň, toto je však cez čiaru. Na platy obecnej polície prispievajú občania, ktorí teraz môžu sami vyhodnotiť, či si ich peniaze zaslúžia. Server Aktuality.sk informuje o tom, že samospráva Banskej Bystrice už vzniknutú situáciu rieši. Podľa hovorkyne mesta budú dotknutým zamestnancom odobraté osobné príplatky i navrhované koncoročné odmeny.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia