Vodič Ferrari sa v úseku, kde sa nachádza aj priechod pre chodcov, premával rýchlosťou 118 kilometrov za hodinu. Polícia to uviedla na sociálnej sieti.

Za rýchlu jazdu polícia vodičovi uložila blokovú pokutu vo výške 800 eur. "Vodič uvedeného vozidla svojou jazdou prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť v obci až o 68 kilometrov za hodinu," spresnila polícia. Zároveň pripomenula, že vysoká rýchlosť patrí k najčastejším príčinám tragédií na cestách.

Ferrari prekonalo Audi v Nemčiciach

Pokutu v hodnote 800 eur udelili topoľčianski policajti vodičovi, ktorý v obci prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o takmer 80 kilometrov za hodinu.

Dopravní policajti vykonávali meranie maximálne povolenej rýchlosti počas celookresnej osobitnej kontroly. „V obci Nemčice, na povolenej päťdesiatke, vodič vozidla Audi jazdil rýchlosťou 128 kilometrov za hodinu, čím prekročil maximálne povolenú rýchlosť o 78 kilometrov za hodinu. Udelenú pokutu na mieste zaplatil,“ informovala polícia.

Rýchla jazda sa nemusí vždy skončiť šťastne: Policajtom v Prahe unikalo vozidlo, v 80 kilometrovej rýchlosti ho zastavil až strom! Pozrite si video: