Podľa prieskumu vykonaného spoločnosťou Ford jeden z piatich vodičov uvádza, že vôňa benzínu je to, čo by mu pri prechode zo spaľováku na elektrické vozidlo chýbalo najviac. Zaujímavá je aj skutočnosť, že benzín ako vôňa, mal vyššiu popularitu ako víno či syr, no takmer rovnakú ako vôňa nových kníh. Neučili sme sa náhodou, že čuchanie benzínu je forma škodlivej inhálacie?

Ford Mustang Mach-E.
Zdroj: Ford

Táto nová „vôňa“ bola predstavená popri európskom debute modelu Ford Mustang Mach-E GT na festivale rýchlosti v Goodwoode. Ford hovorí, že Mach-Eau je „špičková vôňa“, ktorá spája dymové tóny, náznaky spálenej gumy a dokonca aj „živočíšny“ prvok, ktorý odkazuje na dedičstvo Mustangu. Nie sme si celkom istí, ako má „zvierací prvok“ voňať, ale naše zážitky so zvieratami neboli mierne povedané najpríjemnejšie.

Ford Mustang Mach-E.
Zdroj: Ford

Našťastie alebo bohužiaľ (záleží od vás), Mach-Eau nebude v skutočnosti na predaj. Jednorázová fľaša značky Mach-Eau vyvinutá renomovanou poradenskou spoločnosťou v oblasti vôní, bude k dispozícii iba ako doplnok k autu, v žiadnom prípade nie zvlášť. Presvedčil by vás takýto detail o kúpe elektrického športového auta?