Nočná mora pre ochrankárov, ale Giorgetta sa chcel len porozprávať. Všetko išlo dobre. A čo sa stalo s autom? Jeho stopa sa stratila, až kým sa najneskôr v roku 2003 neobjavilo v Holandsku, medzitým natreté na nebesky modro. Nie originálne, ale takmer symbolické pre jeho pasažiera, ktorý mal podľa kresťanskej viery bližšie k nebu ako ktorýkoľvek iný žijúci človek.

Nikdy predtým a nikdy potom sa do takého krátkeho auta nezmestilo toľko umelej kože. Sedadlá, výplne dverí, strešné stĺpiky, kryt motora: všetko je obložené hrubou hnedou imitáciou kože a mäkko obložené penou.
Zdroj: Auto Bild, BILD, archív

Počas reštaurovania v Sassenheime medzi Haagom a Amsterdamom bolo auto natreté na zeleno a modro, presne tak ako kedysi. Jedného dňa zazvonil Jannovi Kleemeyerovi v Brémach telefón, na linke bol holandský predajca áut. „Niečo pre vás mám.“ Kleemeyer zbiera malé Fiaty so špeciálnou karosériou, na scéne sa poznajú.

Predajca by mal pravdepodobne zákazníka vo Švajčiarsku, ale vývoz by bol ťažký, pretože doklady zmizli. Kleemeyer: „Aké bizarné auto, neviete, kde je predok a kde zadok. To ma naozaj zaujalo. Mám rád autá, ktoré nie sú na každom rohu. Nie je vzrušujúce na ňom jazdiť, ale každý naň reaguje.“

SEDADLÁ. V druhom rade so širokými, v treťom so štíhlymi, vyššími a strmšími operadlami.
Zdroj: Auto Bild, archív

Nie je vzrušujúce šoférovať ho? Poďme si to vyskúšať! Dvere vodiča sa krotko zabuchnú do zámku. Na ovládanie je toho veľmi málo: skrinka zapaľovania, smerovky, svetlá, stierače.