Na aute je vidieť, že si už svoje odslúžilo, stále však ide o unikátnu a plne funkčnú prestavbu

Zaujímavosti Extrém: V Rusku je na predaj Lada Niva 6x6

Foto: Avito.ru

8.1. 11:00 Lada Niva, dnes už známa pod označením “4x4”, si v Rusku ešte stále užíva status ikony. Dokazuje to aj ďalšia úprava, ktorá stojí za zmienku. Upravený pick-up s pohonom 6x6 teraz hľadá nového majiteľa za prekvapivo nízku cenu.

Na ruskom autobazári Avito.ru je aktuálne na predaj zaujímavý VAZ 2329. Automobil známy ako Lada Niva či u nás dnes už Lada “4x4” však ani zďaleka nie je v pôvodnom stave a v tomto prípade to absolútne neprekáža. Ruský off-road totiž približne v roku 2015 prešiel masívnou úpravou, ktorá ho premenila na šesťkolesový pick-up.

Na aute je vidieť, že si už svoje odslúžilo, stále však ide o unikátnu a plne funkčnú prestavbu
Na aute je vidieť, že si už svoje odslúžilo, stále však ide o unikátnu a plne funkčnú prestavbu
Zdroj: Avito.ru

Na aute je vidieť, že už má čo-to za sebou a slúžilo ako nefalšovaný pracovný nástroj. Niekoľko ohnutých plechov na dlhočiznej korbe však vyváži kabína, ktorá dostala odlišné sedačky či sada šiestich terénnych pneumatík Maxxis Bighorn. Tie aj vďaka rozšíreniu náprav vkusne dotvárajú celkový drsný imidž.

Pôvodne štvorkolesový exemplár opustil fabriku AvtoVAZ v roku 2002 a odvtedy podľa už tretieho majiteľa najazdil 100 000 kilometrov. Napriek svojej dĺžke má len dvojicu dverí, kabína však je prinajmenšom štvormiestna. Pod prednú kapotu sa nasťahoval motor z ruského úžitkového vozidla GAZ GAZelle, ktorý disponuje zdvihovým objemom 2,4 litra a výkonom 110 kW (150 k).

Niva 6x6 prezývaná Groower sa môže pochváliť množstvom off-roadovej výbavy a navyše má i poriadne atraktívnu cenovku. Rus ju aktuálne predáva za 500 000 rubľov, čo v prepočte do našej meny znamená približne 6 300 eur. Kúpiť podobný teréniak za takéto peniaze je atraktívne, svedčí o tom i záujem o vozidlo - predmetný inzerát si na online autobazári pozrelo už bezmála 34 000 ľudí.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia