Learjet Limo-Jet

Zaujímavosti Extrémna limuzína: Lietadlo na cestách

Foto: Youtube

5.2. 11:30 Americký výrobca lietadiel Learjet, ktorý spadá pod koncern Bombardier, už v priebehu posledných desaťročí vyprodukoval viac než 3 000 malých lietadiel. Jedno z nich má zaujímavý osud - prešlo kompletnou prerábkou a stala sa z neho dokonalá limuzína.

Svet lietadiel a automobilov je napriek pokusom niekoľkých spoločností zväčša prísne oddelený. Autá zatiaľ nelietajú a lietadlá sú na cesty príliš veľké. To však nevadilo Frankovi Deangelovi, ktorý prostredníctvom svojej firmy prerobil jeden z produktov výrobcu Learjet na pojazdnú a plne legálnu cestnú limuzínu ako stvorenú pre párty život.

Kolos s hmotnosťou presahujúcou 5 000 kg poskytne dostatok priestoru pre deväť členov párty. Limo-Jet má zabudované dva audiosystémy, jeden pre interiér a druhý pre exteriér. Prepracovaný trup lietadla dopredu poháňa vidlicový osemvalec, ktorý ho údajne dokáže rozhýbať až na 160 km/h. Páči sa vám takáto bizarná prestavba? Deangelo by bol podľa vlastných slov schopný prvý Limo-Jet na svete predať za 5 miliónov dolárov (približne 4 376 000 eur).

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia