ikona

Zaujímavosti Extrémny Nissan Titan: Divoký ako Bear Grylls

Foto: Nissan

16.5. 2017 11:00 Nissan Prichádza s modelom Titan v netradičnej úprave. Posádke má zabezpečiť prežitie v akýchkoľvek tvrdých podmienkach divokej prírody. Dostatok výkonu mu dodáva päťlitrový turbodiesel.

Nissan sa za svoje off-roadové modely hanbiť nemusí. Rokmi overený Patrol je ešte stále miláčikom nadšencov terénnej jazdy, hanbiť sa nemusia ani modernejšie modely X-Trail či Navara. Aj obľúbený pracovný pick-up však popri svojom bratrancovi z USA vyzerá ako detská hračka. Reč je o Nissane Titan, plnohodnotnom americkom pick-upe schopným súperiť napríklad aj s Fordom F-150.

Nissan TITAN XD PRO-4X Project Basecamp
Nissan TITAN XD PRO-4X Project Basecamp
Zdroj: Nissan

Pred niekoľkými dňami Japonci svetu predviedli novú továrenskú úpravu, Titan XD PRO-X4 Project Basecamp. Ide o mohutné vozidlo poháňané výkonným vidlicovým osemvalcom Cummins spaľujúcim naftu. Jeho zdvihový objem sa ustálil na hodnote 5,0 litra, z ktorého sa konštruktérom podarilo 231 kW (314 k). V jeho prípade je však skôr dôležitý mamutí krútiaci moment 752 Nm. S ním sa nestratí ani v najtvrdších podmienkach.

Kľúčovými vlastnosťami pick-upu je prítomnosť terénnych kolies s priemerom 35”, svetlá výška zväčšená o 7,5 cm či špeciálny nosič na stan umiestnený na streche vozidla. Naplno využitá je aj korba, ktorá nesie množstvo výbavy, bez ktorej sa nezaobíde žiadna expedícia. Za zmienku stojí aj koncovka výfuku s obrovským priemerom, ktorá prezrádza výkonový potenciál vozidla. Vďaka tomu by sa za neho nemusel hanbiť ani samotný Bear Grylls.

Nissan zdôrazňuje, že toto auto sa nikdy nedostane do sériovej výroby. Má ísť len o koncept, ktorý naznačí možnosti automobilky a samotného modelu. Zároveň dodáva, že ak máte o takéto auto záujem, na trhu existuje množstvo úpravcov, ktorí naplnia vaše sny. Podmienka je len jedna - poriadne plná peňaženka. 

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia