Kľúč ohúri najmä dizajnom, z funkčnej stránky nie je ničím výnimočný.

Zaujímavosti Extravagantný detail, ktorý prekvapil všetkých: Čo hovoríte na nový kľúč Ferrari?

Foto: Twitter/ Jack Rix

19.11. 14:00 Ku talianskemu autu musí patriť dobrá kávička, ku posedeniu v kaviarni a Ferrari zasa kľúč vyložený na stolíku tak, aby ho každý videl. Teraz už to nebude žiadny problém.

Majiteľ Ferrari zastaví pred malou kaviarničkou, objedná si svoje obľúbené ranné kapučíno s malým dezertom a sadne si za stôl, na ktorý nenápadne položí kľúč od svojho exkluzívneho superšportu. Tento scenár si vie predstaviť asi každý nadšenec automobilov, nie je ničím výnimočným ani pri menej luxusných automobiloch. Auto je ešte stále pre mnohých šoférov symbolom statusu, o to viac, ak jeho cenovka prekračuje hranicu 100 000 eur.

Kľúč ohúri najmä dizajnom, z funkčnej stránky nie je ničím výnimočný.
Kľúč ohúri najmä dizajnom, z funkčnej stránky nie je ničím výnimočný.
Zdroj: Twitter/ Jack Rix


Ferrari sa pri novom modeli Roma chcelo uistiť, že majiteľ športového kupé sa bude môcť chváliť nielen samotným autom, ale aj jeho kľúčom. Tento účel totiž na seba po novom preberá akási karta obšitá z jednej strany kožou, ktorá z druhej strany vyzerá skôr ako logo Ferrari odlepené priamo z auta, než automobilový kľúč.

“Kľúč” má veľmi jednoduchý dizajn o obmedzuje sa na základnú ponuku funkcií. Ponúka iba dve tlačidlá, jedno slúži iba na zamykanie, druhé na odomykanie a pri dvojitom zmačknutí vie aj otvoriť kufor gran turisma. Okrem neprehliadnuteľného loga automobilky a luxusnej kože kľúč zdobí aj plaketa nesúca názov modelu. To asi preto, aby majitelia viacerých Ferrari nezabudli, ktorý kľúč patrí ku ktorému autu v ich garáži. Páči sa vám tento extravagantný taliansky prístup, ktorý mení zaužívané tradície?

Anketa
Páči sa vám extravagantný kľúč Ferrari?
  • 87%
  • 13%

Video

Diskusia