ikona

Zaujímavosti Rolls-Royce SHR: Luxus pre detských pacientov

Foto: BMW Group

5.3. 2017 10:59 Automobilka Rolls-Royce prejavila svoju vznešenú tvár a rozhodla sa pomôcť deťom. Vybrala si pritom spôsob, ktorý jej je vlastný. Exkluzívnym výrobným procesom stvorila jedinečný malý elektromobil.

Rolls-Royce je superluxusná automobilka, s ktorou sa automaticky spájajú vlastnosti ako vznešenosť či džentlmenstvo. Teraz to výrobca potrvdil aj v reálnom živote. Rozhodol sa totiž pomôcť detskému oddeleniu nemocnice sv. Richarda. Toto zariadiadenie si RR vybral preto, že sa nachádza neďaleko sídla značky, v západnom Sussexe.

Malé autíčko dokáže po chodbách nemocnice uháňať rýchlosťou 16 km/h
Malé autíčko dokáže po chodbách nemocnice uháňať rýchlosťou 16 km/h
Zdroj: BMW Group

Deťom bude radosť robiť autíčko Rolls-Royce SHR, ktoré by malo ich pobyt v nemocnici urobiť znesiteľnejším. Producent nezabudol dodať, že malé vozidlo vznikalo rovnako ako plnohodnotné autá značky. Výroba, ktorá trvala 400 hodín, prebiehala ručne a použité boli len tie najlepšie materiály.

Dbalo sa aj na štýl, kožené výplne či čalúnenie v interiéri sú zladené so sedacími súpravami, ktoré sa dajú nájsť v nemocnici. Elektromobilu nechýba ani Spirit of Ecstasy. Energiu mu dodáva batéria s napätím 24 V, dokáže zrýchliť až na tempo 16 km/h. To sa pritom v prípade menších vodičov dá ľahko obmedziť na 6,4 km/h.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia