Jaguar ponúkne sadu náradia pre model E-Type.

Zaujímavosti Exkluzívne náradie pre nadšencov: Čo ponúkne luxusná sada Jaguar za viac než 800 eur?

Foto: Jaguar

19.11. 8:00 Spoločnosť Jaguar predstavila originálnu sadu náradia pre model E-Type, ktorý uvádza na trh po takmer päťdesiatich rokoch.

Jaguar sa rád stará o minulosť svojej značky a tak ju svetu často pripomína reinkarnáciou svojich starých modelov. Vďaka tomuto nadšeniu značky sa motoristi dočkali šiestich nových modelov E-Type Lightweight, deviatich XKSS, desiatich E-Type a 25-tich kusov modelu D-Type.

Jaguar ponúkne sadu náradia pre model E-Type.
Jaguar ponúkne sadu náradia pre model E-Type.
Zdroj: Jaguar

Okrem výroby nových-starých vozidiel sa Jaguar  zaoberá aj renováciou veteránov a tiež vyrába a dodáva náhradne diely a príslušenstvo na tieto automobily. Po novom bude ponúkať aj sadu náradia pre Jaguar E-Type, ktorá sa svojim prevedením identicky podobá vybaveniu, ktoré ste v rokoch 1961 až 1971 mohli nájsť vo vozidlách 1. A 2. Série.  Krátko na začiatku 70-tych rokov táto sada náradia z vozidiel zmizla.

Od poslednej vyrobenej sady ubehlo už pomerne dosť rokov a tak sa niet čomu čudovať, že táto výbava pre Jaguar E-Type je veľmi cenná. Pôvodná výbava náradia totiž môže stáť až neuveriteľných 5 000 libier, čo je ekvivalentom 5 844 eur.

Po novom však bude môcť dostať túto sadu každý. Nie však pôvodnú, ale úplne novú, ktorá sa bude predávať za 732 libier, čo je v prepočte približne 855 eur. Náradie je zabalené v koženom puzdre a môžete ho dostať v  obchode náhradných dielov, ktorý okrem tohto vybavenia ponúka obrovské množstvo náhradných dielov pre klasické vozidlá značky Land Rover a Jaguar.

Video

Diskusia