Tesla Roadster by vďaka balíku

Zaujímavosti Elon Musk opäť šokuje: Lietajúci športiak Tesly?

Foto: Tesla

22.1. 11:15 Elon Musk je známy svojimi odvážnymi vyjadreniami, ktoré často šokujú celý svet. Podobné sa mu podarilo aj tentokrát, americký vizionár najnovšie tvrdí, že model Roadster bude vedieť lietať, alebo sa prinajmenšom vznášať.

Tesla dnes bezpochyby vyrába kvalitné elektromobily, imidž automobilky však do veľkej miery ovplyvňuje i kontroverzný Elon Musk, ktorý stojí za jej vznikom. Americký vizionár do sveta prostredníctvom Twittera často púšťa vyjadrenia, ktorým sa dá ťažko veriť. Viaceré z nich sa navyše ani nesplnili, čo firme dali klienti či trhy neraz pocítiť.

Tesla Roadster by vďaka balíku
Tesla Roadster by vďaka balíku "SpaceX" mala byť schopná aj letu
Zdroj: Tesla

Najnovším výstrelkom Muska je ďalšia glorifikácia novej generácie modelu Roadster. Už teraz možno povedať, že ak toto auto naplní všetko, čo o ňom Elon deklaruje, pôjde s veľkou pravdepodobnosťou o jedno z najpokročilejších a najlepších vozidiel histórie. Už len dojazd automobilu má byť veľmi slušný, vďaka 200 kWh akumulátorom by na jedno nabitie mal prejsť až 1 000 kilometrov.

Nemenej dychberúca má podľa Muska byť aj dynamika elektrického superšportu. Na stovku má vystreliť v priebehu necelých dvoch sekúnd, maximálnu rýchlosť dosiahne až za hranicou 400 km/h. Aby toho nebolo málo, najnovšie sme sa dozvedeli, že automobil bude vedieť lietať, prípadne sa prinajmenšom vznášať. Musk totiž svoje peniaze okrem Tesly vložil aj do vesmírneho projektu SpaceX, ktorý chce teraz prepojiť so svetom štyroch kolies.

Tesla Roadster by po nástupe do výroby mala prísť i s balíkom “SpaceX”, ktorý automobil posunie na novú úroveň. Údajne má disponovať niekoľkými pomocnými raketami fungujúcimi na princípe extrémne stlačeného vzduchu, ktoré ju v prípade potreby budú vedieť zdvihnúť nad vozovku. Musk vyzerá, že sa pre tento nápad nadchol a chce ho uskutočniť. Či sa to však podarí, to ukáže až čas. Veríte v uskutočnenie Elonovho nápadu?

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia