Dvakrát bol majstrom sveta a okolo svojho domu v São Paule musel postaviť štyri metre vysoké múry, aby mal pokoj od fanúšikov a novinárov. Pelé bez autoinštruktora jazdil na vozidle Aero Willys 2600, ktorý dostal ako dar ešte v roku 1963. Aero Willys bol brazílsky automobil vyrobený americkou spoločnosťou Willys, ktorá tam mala dcérsku spoločnosť. Pelé si ho dlho nenechal, pretože potom už išlo o to najlepšie alebo o nič.

Ilustračná foto.
Zdroj: Auto Bild

Hoci pri návšteve závodu BMW v Mníchove poslušne vychvaľoval model 2000 CS ako „rýchlostrelca medzi automobilmi“, jazdil na Mercedese. Najprv mal model 220 S zo série W 111 Fintail, potom Stroke 8 Coupé. Keď Pelé v roku 1969 strelil svoj tisíci gól, nielenže sa po celej krajine rozozvučali zvony a pošta vydala špeciálnu poštovú známku. Jeho nemecký mecenáš, priemyselník zváracej techniky a bývalý prezident Bayernu Mníchov Roland Endler, mu tiež daroval Mercedes 280 S (séria W 108).

Ilustračná foto.
Zdroj: Auto Bild

Endler chcel, aby sa Pelé po aktívnej kariére pripojil k vedeniu jeho pobočky v São Paule. No nič z toho sa nestalo. V priebehu rokov sa "O Rei" (kráľ) 280 S stratil kvôli finančným otrasom, keď jeho finanční poradcovia všetko pokazili. V roku 1974, pred majstrovstvami sveta v Nemecku, dal Mercedes Pelému úplne novú 280 S. Útočník ju však pokovil aj striebrom. Mercedes bol milosrdný, vypátral chátrajúce auto, ktoré prešlo 18 majiteľmi, zreštauroval ho a v roku 2004 pri 35. výročí jeho 1000. gólu vrátil strelcovi. Pelé zomrel 29. decembra 2022 vo veku 82 rokov. Zanechal po sebe vdovu, dve exmanželky, najmenej sedem detí a desiatky miliónov fanúšikov.

Mohlo by vás zaujímať: