Reštaurátor veteránov Paul Brace sa svojho času rozhodol svojsky vylepšiť Jaguar E-type. Vydarilo sa a dnes ho predáva. Dokonca má aj druhý model. Eagle Loew Drag GT.

Pozrel sa na svoj výtvor a ten sa naňho usmial tiež. Bolo rozhodnuté. Pri pohľade na jeho konečný produkt si zmeny všimnete až na druhý pohľad, základný tvar totiž zostal zachovaný, hoci je dôsledne prepracovaný. Rovnako ako originál aj blatníky a kapota tohto modelu je vyrobená z hliníka. Eagle Speedster je širší a veľmi nízky. Na výšku meria presne jeden meter. Čelné sklo nemá, namiesto toho je veterný štít.

 
Eagle Speedster a Low Drag GT vylepšili Jaguar E-type, ktorý je krajší, lepší a rýchlejší
 Eagle Speedster

Pod kapotou je šesťvalcový motor so zvýšeným objemom na 4,7 litra a elektronickým vstrekovaním, prevodovka je manuálna šesťstupňová. Brzdy použili športové AP racing, tlmiče dodal Ohlins. To je všetko. Elektronické pomôcky nečakajte. Páči sa vám? Tak si pripravte rovný milión eur, toľko stojí. A ak túto hotovosť máte, tak vám gratulujeme a dúfame, že sa týmto kúskom pochválite na slovenských cestách.

A okrem toho je tu ďalšia možnosť. Ďalšia reinkarnácia modelu Low Drag Coupé, ktorým Jaguar ohuroval v šesťdesiatych rokoch. A bola to iba štúdia, čiže vyrobili iba jeden kus. Bol podobne ako E-type, dielom anglického dizajnéra Malcolna Sayera, ktorý bol posadnutý aerodynamikou.

 

 
Eagle Speedster a Low Drag GT vylepšili Jaguar E-type, ktorý je krajší, lepší a rýchlejší
Low Drag GT

Na začiatku tohto projektu bola chuť vyrobiť jeden kus z tohto a potom, čo jeden zákazník zhliadol plány, poprosil Paula aby ho vyrobili. Výroba trvala sedem tisíc hodín a stála opäť jeden milión eur. V prípade modelu je prepracované všetko, podvozok, brzdy, zavesenie kolies a má aj samosvorný diferenciál a nastaviteľné stabilizátory. Výsledok? Nádhera aká si nájde cestu do múzea moderného umenia v New Yorku.

Zdroj: majo bóna