V nemeckom Hesensku podľa medializovaných informácií nedávno vybuchol nový Golf GTE, ktorý vlastnili manželský pár iba dva dni. Auto malo nabehaných iba 300 kilometrov. Plug-in hybrid sa vraj počas jazdy sám vznietil. Cestujúci pred osudným momentom sa údajne stali svedkami modrého záblesku a silného nárazu. Spoločnosť Volkswagen sa už k tomuto prípadu vyjadrila, incident však musí ešte poriadne prešetriť.

Bezpečnosť našich zákazníkov je našou najvyššou prioritou. Aby som mohli zaručiť vysoké štandardy, ktoré sme pre naše vozidlá stanovili, analyzujeme v súčasnosti okolnosti a technické pozadie prípadu, v ktorom podľa správy z médií došlo k výbuchu Golfu 8. generácie,“ uviedol hovorca spoločnosti.

Tiesňové volanie na linku záchranných zložiek prišlo krátko po 22:00. Majitelia elektrifikovaného Golfu, ktorí počas výbuchu sedeli v aute, hovoria o jasnom modrom záblesku a hlasnom tresku v interiéri vozidla. Niektoré médiá dokonca hovoria o výbuchu, ktorý bol taký silný, že preliačil okná smerom von z auta. Majitelia našťastie pohotovo opustili auto a dostali sa do bezpečnej vzdialenosti. Obaja utrpeli iba ľahké zranenia.

Po príchode na miesto požiaru museli hasiči zrejme zápasiť s problémom typickým pre elektrifikované vozidlá – batériový systém údajne udržiava horiace plamene pri živote. Celú situáciu komplikovali navyše zimné podmienky, kvôli ktorým boli hydranty zamrznuté a následne po zásahu hasičov zostala na vozovke hladká vrstva ľadu. Pohotovostným službám sa ale nakoniec podarilo požiar uhasiť, pomohol im pri tom špeciálny hasiaci kontajner, do ktorých sa preloží stále tlejúce auto. Celková škoda majetku narástla do výšky 45 000 eur.