Kvalita a úroveň technológie

Geely Xing Yue L
Zdroj: Geely

Výzor však nie je všetko a v prípade automobilu to platí dvojnásobne. Aká je kvalita spracovania? Aká je použitá technológia? Ako dlho to všetko vydrží? To sú legitímne otázky, ktoré si spotrebitelia kladú aj pri kúpe výrazne lacnejšej veci, akou je auto.

Keď sa krajina učí vyrábať vozidlá vo veľkom, ťaží pritom z desiatky rokov budovaných vedomostí a technického vývoja, ktorým doteraz prešli ostatné krajiny. A práve to je veľká výhoda Číny, oproti napríklad Spojeným štátom, kde bola väčšina automobilových tovární postavená ešte v 50-tych rokov minulého storočia.

To dáva priestor Číne vyhnúť sa chybám, ktoré boli spravené v minulosti a budovať tak moderný prístup k produkcii automobilov. Pokiaľ ide o samotnú kvalitu spracovania, mnohí zahraniční novinári pri recenziách čínskych modelov tvrdili, že je takmer na nerozoznanie od západných konkurentov. A to isté platí aj o využitých technológiách: najmä pokiaľ ide o softvérovú stránku veci.

Samozrejme, otázkou je bezpečnosť citlivých osobných údajov. Mnohé čínske spoločnosti sú známe zberom osobných dát o užívateľoch. V prospech konšpirácie hovorí aj incident počas ZOH v Pekingu, kedy bola športovcom nanútená pochybná aplikácia, o ktorej sa špekulovalo, že zbiera citlivé údaje pre tamojší režim.