Internetová show Grand Tour úspešne odštartovala prvou sériou a jej hlavní predstavitelia už poctivo pracujú na pokračovaní. Zdá sa však, že aspoň na chvíľu budú nútení si od kamier odpočinúť. Jeden zo známej trojice, Richard Hammond, totiž mal vážnu dopravnú nehodu.

Rimac Concept One je exkluzívny superšportový elektromobil vyrábaný v Chorvátsku
Zdroj: Drivetribe

Práve z neho si Jeremy Clarkson i James May často uťahujú kvôli jeho “schopnosti” nabúrať takmer každý automobil. Tentokrát sa však ani jeden z nich nesmial. Ako uviedol Jeremy, keď zbadal Rimac Concept One prevrátený na streche a vedel, že Hammond v ňom stále sedí, bál sa, že sa mu prihodilo to najhoršie.

Našťastie však už o niekoľko sekúnd Richard sám vyliezol z vraku. Stihol to ešte predtým, než supersilný elektromobil pohltili plamene. Teraz už na videu vtipkuje v nemocnici, z nehody zázračne vyviazol len so zlomeninou v oblasti kolena. Nik z trojice sa zatiaľ nevyjadril k tomu, čo sa v osudných sekundách stalo.

Podľa záznamu zverejneného na motoristickej sociálnej sieti Drivetribe sa dá špekulovať o tom, že Hammond dostal jemný pretáčavý šmyk, ktorý už nestihol kontrovať. Zdá sa to neuveriteľné, najmä vzhľadom na jeho skúsenosti, no aj majster tesár sa z času na čas utne. Čo sa stalo naozaj a či skutočne išlo len o zlyhanie ľudského faktora, nie chybu chorvátskeho superšportu, sa pravdepodobne dozvieme až v priebehu druhej série show Grand Tour.

Zdroj: Filip Kadlečík