Už niekoľko mesiacov rezonujú v Spojených štátoch témy rasovej nerovnosti a policajnej brutality, ktoré vyhnali do ulíc státisíce ľudí. Ich štartérom bola smrť Georgea Floyda. Napriek veľkej pozornosti médií i verejnosti sa odvtedy odohralo niekoľko podobných prípadov, najnovšie v meste Kenosha na juhovýchode štátu Wisconsin.

Lokálna polícia zasahovala v nedeľu pri bližšie nešpecifikovanom domácom incidente, ktorého záver sa podarilo nakrútiť na kameru. Vidieť na ňom muža tmavej pleti nastupujúceho do auta nasledovaného dvojicou strážcov zákona. Tí začnú strieľať a 29-ročný Jacob Blake upadá po šiestich výstreloch do chrbta okamžite do bezvedomia. Jeho deti vo veku 3, 5 a 8 rokov sa na všetko pozerajú zo zadných sedadiel.

Záznam videli za pár dní milióny ľudí a mnohí vyšli do ulíc. No protesty opäť sprevádzala vlna násilia. Ďalšie zhromaždenia prerástli do ničenia majetku, okrem maľovania graffiti, rozbíjania okien a výkladov došlo aj na podpaľačstvo. Oheň zachvátil viaceré nákladiaky smetiarov. Najhoršie škody však narobil na parkovisku, kde sídli predajňa ojazdených automobilov.

Požiar spôsobený najmä svetlicami bol založený na viacerých miestach súčasne. Postupne sa šíril, až zachvátil takmer všetky vozidlá. Hasiči už nemali proti nemu šancu. Vandalom tak padol za obeť nielen samotný bazár, ale aj jeho inventár s vyše 100 autami. Majitelia sú z deštrukcie svojho biznisu zdrvení. Aktuálne nie je známe, či mali majetok poistený a môžu si nárokovať nejakú náhradu.