Nový Land Rover Defender
Denis Milo
Denis Milo

Zaujímavosti Ďalšia sexistická automobilová reklama? Moderátorka si to myslí o spote na nový Defender

Foto: Marek Pokrývka

28.9. 6:30 Spomínate si na „kontroverznú“ reklamu od Volkswagenu? Teraz sa Briti obuli aj do novej reklamy na Land Rover Defender.

V poslednej dobe sa stretávame s častým odporom Britov voči reklamám rôznych automobiliek. Nedávno sme sa venovali údajne ženy ponižujúcemu spotu od VW na elektrický Golf a dnes tu máme ďalší podobný prípad. Tentokrát ide o marketingový nástroj automobilky Land Rover, ktorá prezentuje nový Defender.

Táto reklama nebola na rozdiel od videa od VW zakázaná, no pustila sa do nej známa britská televízna redaktorka Mariella Frostrup, ktorá na svoj Twitter uverejnila status „Hanba Land Roveru a jeho drsným alfasamcom. Existuje veľa odvážnych žien, ktoré môžu robiť rovnaké veci ako muži, no možno chcete aby vaše autá kupovali len chlapi? Najvyšší čas predať môj Defender a kúpiť si auto od spoločnosti, ktorá si váži aj ženy vodičky.“

Britku zrejme nahneval fakt, že v reklame pôsobí Kenton Cool, ktorý za svoju kariéru podnikol rôzne zaujímavé výpravy, ako napríklad niekoľkonásobné zdolanie najväčšej hory sveta Mount Everest. Spoločnosť aj napriek tomu poskytla svoje vyjadrenie, že vo svojich marketingových aktivitách pracuje rovnako so ženami, ako aj mužmi, v závislosti od konkrétneho modelu.

Tweet moderátorky však nezostal bez povšimnutia a reagovali naň aj zaryté feministky. Medzi ne patrí napríklad Suzy Hiller, ktorá odpísala. „Nemyslím si, že máš pravdu. Vodič v reklame pokoril štyri krát Mount Everest, čo je obrovský úspech. Nie je treba hľadať pobúrenie vo všetkom, som feministka, ale na tejto reklame nie je nič zlé, ani nevhodné.“

Pozrite sa a sami posúďte, či vás video niečím urazilo alebo nie. Ak nie, ukážte ho svojej polovičke a spýtajte sa, či jej príde reklamný sport sexistický. Tešíme sa na vaše názory v komentároch.

Denis Milo
autor Denis Milo
Diskusia  ()

Video

Diskusia