Samotný Elon Musk sa nechal počuť, že postaviť fungujúcu fabriku je stokrát ťažšie než navrhnúť a zostrojiť samotný automobil. Jedna vec je podľa neho vývoj prototypov a moderných technológií a druhá ich úspešný prenos do veľkoobjemovej sériovej výroby.  Tesla občas s kvalitou máva problém a najnovší obletel svet v ostatných dňoch.

Galicia Chien si spolu s rodičmi išla kúpiť Tesla Model Y, no len dve hodiny po opustení predajcu celú rodinu čakalo nepríjemné prekvapenie. Práve boli na diaľnici, keď zrazu strecha úplne nového vozidla kompletne odletela. Galicia sa pre magazín Verge vyjadrila, že najskôr mala pocit, akoby bolo otvorené jedno z okien vozidla. Potom však zrazu presklená panoramatická strecha elektromobilu zmizla. Našťastie nikomu neublížila a nič sa nestalo ani pasažierom vo vozidle.

Výsledok incidentu dôsledne dokumentuje krátke video na Twitteri, v ktorom je označený aj Elon Musk. Ten na tejto sociálnej sieti zvykne aktívne odpisovať na rôzne príspevky, no na tento zatiaľ, zdá sa, nereagoval. Podľa nášho názoru však za zlyhaním netreba hľadať nič iné, než odfláknutú kontrolu kvality. Takto zle skompletovaný automobil by továreň opustiť nikdy nemal. Výstižnú poznámku na Twittri utrúsil používateľ @_some_name_, ktorý túto Teslu Model Y označil za "ďalšiu obeť konca kvartálu".