Lexus vs. Subaru na diaľnici v USA.

Zaujímavosti Ďalší zbytočný incident s tzv. vybrzďovaním: Bitka o ľavý pruh sa mohla skončiť oveľa horšie

Foto: YouTube (Bigbellybuddy)

18.1. 14:00 Kalifornský sedan Tesla pekne zachytil situáciu v USA, pri ktorej sa vodič Lexusu snažil potrestať šoféra Subaru. Vyústilo to v šmyk kombi končiaci sa takmer v protismere. Nič sa asi nestalo, no posádka môže hovoriť o veľkom šťastí.

Internet zaplavili v ostatných rokoch videá nakrútené kamerami umiestnenými zväčša za čelným sklom osobných automobilov. Elektronické oči sa postupne stávajú štandardom a Tesla Model 3 patrí v tomto smere k najlepšie vybaveným produktom. Jeden exemplár kalifornského elektrického sedanu nedávno pekne zachytil celkom zbytočný incident v Spojených štátoch.

Video zložené z obrazu viacerých kamier vozidla zachytáva zelené Subaru Outback, ktoré sa drží vľavo v tesnom závese za Teslou. Udržiava však zhruba rovnaké tempo. Jeho vodič teda nepredbieha, napriek tomu pred seba nepustí zozadu sa tlačiaci strieborný sedan Lexus ES. Ten sa rozhodne situáciu vyriešiť obehnutím po pravej strane v pruhu určenom pre nákladiaky.

Týmto manévrom sa mohlo všetko skončiť, zrýchľovať však začal aj šofér japonského terénneho kombi. Lexus sa následne zaradil tesne pred neho. Popritom začal jeho vodič brzdiť. Nezadupol pedál do podlahy a Subaru by to pravdepodobne v pohode ubrzdilo. Človek sediaci za jeho volantom sa ale namiesto toho rozhodol prudko predbiehať sprava. Podcenil však situáciu a dostal všetkými obľúbené „hodiny“ končiace sa takmer v protismere.

Terénne štylizované kombi sa následne zviezlo do trávnatého pásu medzi jednotlivými jazdnými smermi. Vďaka jeho šírke sa autu ani jeho posádke asi nič nestalo, k čomu prispela aj drsnejšia nátura tohto modelu a najmä riedka premávka. Bitka o ľavý pruh sa totiž mohla skončiť oveľa horšie. Hovoriť teda možno o veľkom šťastí, pričom ide o ďalší úplne zbytočný prípad hazardovania so životmi.

Lexus nedupol na brzdy nejako prudko, napriek tomu jeho predbiehací manéver s tzv. vybrzďovaním takmer stačil na spôsobenie nehody. Tá mohla mať pri strete Subaru s protiidúcim vozidlom aj tragické následky. Na to by mali myslieť všetci vodiči, ktorí zbytočnou agresivitou na cestách ohrozujú okrem seba aj všetkých ľudí naokolo. A tým myslíme aj pasívne agresívne správanie v podobe blokovania pruhov určených na predbiehanie.

Diskusia  ()

Video

Diskusia