Duster za takmer 40 000 eur? Nemusí byť vyslovene zo zlata, bohato stačí, keď zažiaria jeho terénne vlastnosti. Francúzskej spoločnosti Garage 4x4 Balleydier stačilo demontovať 16-palcové kolesá, znížiť hmotnosť celého vozidla a nasadiť naň ťažké pásy. Ak ste si mysleli, že toto je iba nejaká  náhodná fantázia výrobcu pozváraná na kolene, mýlite sa. Toto auto si reálne môže objednať každý, kto je ochotný vybrať z účtu niečo viac než 37 000 eur.

Dacia Duster 4x4 Pick-up.
Zdroj: Balleydier 4x4

Aj keď sa už približujeme k sume, ktorú by ste zaplatili za nový Ford Ranger alebo Nissan Navara, niekto možno radšej okúsi nepredvídateľnú silu Dacie. Pásové monštrum bolo vyrobené s cieľom zdolať všetky nástrahy terénu s maximálnou rýchlosťou zníženou na 60 km/h. Do karát Dusteru zahrala aj jeho váha, ktorá sa v základe nevyšplhá na viac ako 1 200 kilogramov. Úpravca sa rozhodol namiesto kolies nahodiť pod blatníky pásy, z ktorých každý jeden váži ďalších 111 kilogramov, no v celkových číslach nejde o dramatickú nadváhu.

Užitočné zaťaženie zostalo pevne stanovené na 500 kg a aj keď mu chýba pevný rebrinový rám alebo poriadny nákladný priestor, stále ide o odvážnu terénnu alternatívu. Ak by ste predsa len mali záujem o tento typ Yetiho s rumunskými koreňmi, musíte si ho kúpiť zvlášť a potom ho dopraviť do Francúzska k úpravcovi. A potom hor sa na lyžovačku, na korbe je predsa akurát miesto na lyže a snowboard! Škoda len, že celé auto stojí viac ako sto sezónnych skipassov.