Portugalský futbalový virtuóz Crisitano Ronaldo je známy svojou láskou k športovým automobilom. Len nedávno dostal od svojej priateľky ako narodeninový dar  Brabus G V12 900 s cenou cez 600 000 eur. Pod jeho kapotou pracuje 6,3-litrový motor V12 s parametrami 662 kW (900 k) a 1 500 Nm. Týchto špeciálnych exemplárov triedy G je na svete iba 10.

Teraz sa začína špekulovať o tom, že hráč Juventusu Turín si mohol dopriať ešte luxusnejšie vozidlo. Na webe SupercarBlog sa objavila informácia o tom, že Portugalčan si zadovážil špeciálne Bugatti Centodieci s cenovkou na úrovni osem miliónov eur. Samotná automobilka pochopiteľne ruchy nepotvrdila, nemusia teda byť pravdivé. SupercarBlog však tvrdí, že ide o overenú informáciu.

Bugatti Centodieci.
Bugatti Centodieci.
Zdroj: Bugatti

V súvislosti s nákupmi Cristiana Ronalda sa už v minulosti objavila neoverená informácia o tom, že si kúpil najdrahšie nové auto súčasnosti, Bugatti La Voiture Noire. V skutočnosti však ku tejto transakcii nikdy nedošlo. V prípade modelu Centodieci však môže byť všetko inak. Ak si ho Ronaldo skutočne kúpil, určite sa v najbližších mesiacoch objaví na jeho sociálnych sieťach. Tam sa so svojimi štvorkolesovými miláčikmi vždy rád pochváli.

Čo za auto si vlastne Cristiano mal kúpiť? Bugatti Centodieci patrí medzi modely odvodené od základného typu Chiron. Všetky sa len nedávno stretli na jednom mieste. Samotné Centodieci má byť jeho ultimátnym variantom, dosahuje ešte o 20 kilogramov nižšiu hmotnosť. Motor koncepcie W16 tu dosahuje výkon 1 176 kW (1 600 k), vďaka čomu športové kupé stovku pokorí v priebehu 2,4 sekundy a dvestovku za 6,1 s. Maximálna rýchlosť tu je elektronicky obmedzená na tempo 380 km/h.