Ilustračné foto.
PR článok
PR článok

Zaujímavosti Čo sa chystal Volkswagen predstaviť v Ženeve?

Foto: Volkswagen

11.3. 0:05 Najslávnejší autosalón na svete sa kvôli koronavírusu nekonal. To však neznamená, že sa naňho automobilky riadne nepripravili. Pozrite sa, čo nám chcel v Ženeve predstaviť Volkswagen.

Ženevský autosalón patrí medzi tie najvýznamnejšie. Odohráva sa takpovediac v srdci Európy a v porovnaní s Parížom či Frankfurtom je oveľa menej rozľahlý. Výhodou je aj to, že sa odohráva takpovediac na neutrálnej pôde. Preto je veľká škoda, že sa kvôli strachu o zdravie účastníkov musel zrušiť. Automobilky na prípravu minuli nemalé prostriedky.

Veľkolepú šou chystal aj Volkswagen. Ten sa svojimi novinkami chcel dotknúť veľmi širokého spektra zákazníkov. Napriek zrušeniu autosalónu sa automobilka riadila heslom Freddieho Mercuryho – „show must go on“. Odhalenie jednotlivých noviniek sa odohralo online a sledovať ho mohli všetci. Postupne sa tak svetu predstavili rýchle verzie Volkswagenu Golf s označením GTI, GTE a GTD, špičkový Touareg R a víziu praktického elektrického SUV predstavuje Volkswagen Concept ID.4. Poďme však pekne po poriadku.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Volkswagen

Z jázd na novom Golfe vieme, že jeho najväčšou devízou je oveľa precíznejší podvozok, vďaka ktorému si jazdu oveľa lepšie užijete. Ak model GTI čaká rovnaký skok ako klasický Golf, tak sa máme na čo tešiť. Volkswagen Golf GTI ženie dopredu známy motor 2.0 TSI, ktorého výkon dosahuje 180 kW (245 k). To je rovnaká hodnota, akú doteraz dosahovalo GTI vo verzii Performance. K dispozícii bude manuálna šesťstupňová prevodovka, ale aj automatická sedemstupňová prevodovka DSG.
Golf GTE má rovnaký výkon ako GTI, avšak pochádza z trochu iných zdrojov. GTE je totiž plug-in hybrid s elektrickým dojazdom až 60 km a jeho výkon pochádza zo záprahu motora 1.4 TSI a elektromotora.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Volkswagen

Tí, ktorí plánujú jazdiť dlhé trasy a chcú úsporné auto s vycibrenými jazdnými vlastnosťami, si môžu vybrať Golf GTD. Jeho motor 2.0 TDI má teraz výkon až 147 kW (200 k) a krútiaci moment 400 Nm! O čistotu výfukových spalín sa starajú až dva SCR katalyzátory s dvojitým dávkovaním AdBlue.
Volkswagen Touareg si tiež polepšil. Do modelového portfólia pribudla verzia Touareg R. Má športovejší dizajn a je to momentálne najvýkonnejší Touareg, aký si môžete kúpiť. Má výkon až 340 kW (462 k) a krútiaci moment 700 Nm! Poháňa ho benzínový šesťvalec 3.0 TSI a výkonný elektromotor. Volkswagen Touareg R je totiž plug-in hybrid. Vlastne je to najvýkonnejší model s prívlastkom R a zároveň prvý, ktorý využíva alternatívny pohon. Nič však nestratil na svojej praktickosti. Stále utiahne 3,5-tonový príves a vďaka vzduchovému podvozku a bohatej výbave poskytuje svojej posádke nevídaný luxus.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Volkswagen

Poslednou, ale vyhliadkovo možno najdôležitejšou novinkou je Concept ID.4. Je to prvé plne elektrické SUV Volkswagenu, ktoré je veľmi blízko sériovej podobe, ktorá príde na trh už v roku 2021. V závislosti od zvolenej batérie môže mať dojazd na jedno nabitie až 500 kilometrov. Najprv sa bude predávať len so zadným náhonom, neskôr pribudne výkonnejšia verzia s pohonom oboch náprav.
Pre viac informácií navštívte stránku www.volkswagenblog.sk.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Volkswagen
PR článok
autor PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.